Zegary reklamowe w lokalach gastronomicznych

Zegary reklamowe

Zegary reklamowe

Współcześnie prowadzenie wszechstronnych działań o charakterze marketingowym jest warunkiem powodzenia dla większości firm. Owe działania przybierają bardzo różne formy, które zależą od potrzeb i możliwości firmy, a także od kreatywności osób zajmujących się w firmach marketingiem. Ponieważ jednak większość działań jest obecnie bardzo dobrze znanych, ciężko odróżnić się od konkurencji. Dla przykładu, dystrybucja gadżetów reklamowych jest bardzo popularna, natomiast aby odróżnić się od konkurencji, trzeba starać się robić to w sposób inny niż metody dotychczas znane. Jeśli potencjalny klient ma zostać zaciekawiony i skorzystać z oferty firmy, należy go w jakiś sposób zaskoczyć. Jaki przykład, obrazujący powyższe stwierdzenia, można tu podać?

Dobrym przykładem mogą być zegary reklamowe w lokalach gastronomicznych. Zegary, same w sobie, pełnią podwójną rolę. Poza wspomnianą rolą marketingową – promocyjną – są to oczywiście zegary, tzn. służą do pokazywania lub wyświetlania aktualnej godziny. Ich rola marketingowa jest w tym wypadku jednak najważniejsza, dlatego na niej należy się skupić.

Aby zegary reklamowe spełniały ową rolę skutecznie, muszą być odpowiednio przygotowane. Jak wiadomo, do lokali gastronomicznych przychodzą ludzie, którzy chcą coś zjeść albo napić się. A zatem odciągnięcie ich uwagi od spożywania produktów spożywczych nie jest łatwe. Można to osiągnąć jedynie poprzez element niezwykle ciekawy. Dlatego też nadruk na zegarach musi być wyjątkowy.

Co ważne, obok nadruku kreatywnego, którego celem jest przyciągnięcie uwagi, powinien pojawić się znak rozpoznawczy firmy, która w ten sposób się promuje. Tym znakiem rozpoznawczym najczęściej jest po prostu logo firmy. W przykładzie, o którym mowa, będzie to logo danego lokalu gastronomicznego. Zegary reklamowe, zawieszone na ścianie tegoż lokalu, promują zatem go dodatkowo, sprawiając, że szansa, że dany klient odwiedzi ów lokal ponownie jest większa. Jest to spowodowane oddziaływaniem na podświadomość – klient lepiej zapamięta logo i nazwę lokalu, jeśli będzie ona powtórzona więcej razy.