Skanery kodów kreskowych – do czego można je wykorzystać?

Skanery kodów kreskowych

Skanery kodów kreskowych

Naturalnym jest to, że kiedy widzimy jakiś skaner do kodów kreskowych to od razu pierwsze co przychodzi nam na myśl to oczywiście sklep. W ogromnych sklepach, na przykład marketach, kupuje się od razu kasy fiskalne, które mają wbudowane urządzenie do skanowania kodów na produktach. Często doposaża się je jednak także w skanery ręczne, które przydają się przy skanowaniu dużych produktów lub takich, gdzie kod jest zagięty. Ręczne skanery często kupuje się z kolei w małych sklepach. Tam kasa z wbudowanym skanerem to zakup nieopłacalny, a taki mały skaner dołączany do niewielkiej kasy z pewnością ułatwi pracę. Zdecydowanie jednak nie jest to jedyna forma wykorzystania takich urządzeń. Jak wykorzystać skaner w swojej firmie?Skanery kodów kreskowych mogą na przykład idealnie przydać się do magazynowania swoich produktów. Prowadząc sprzedaż internetową czy nawet mają niewielki sklep osiedlowy, kiedy posiadamy też magazyn to na pewno nie raz pogubiliśmy się w stanach i położeniu produktów. Wystarczy zbudować prostą bazę danych i wrzucić do niej swoje produkty. Dodajemy tam informacje o stanie, aktualnych zamówieniach, cenie i tym podobnych rzeczach. Teraz wystarcz podłączyć skaner do komputera z bazą danych, zeskanować dany produkt i w kilka sekund mamy o nim wszystkie niezbędne informacje.

Skanery kodów kreskowych mogą się idealnie przydać także w różnego rodzaju bibliotekach, sklepach z muzyką i tym podobnych miejscach. Każda półka ma naklejony swój unikalny kod kreskowy i do półki przypisujemy odpowiednie książki. W ten sposób organizujemy całą bibliotekę i tworzymy odpowiednią bazę danych. Kiedy ktoś poszukuje książki może w kilka chwil sprawdzić czy dana książka jest czy jej nie ma, a do tego gdzie się znajduje. Skanując skanerem półkę sprawdzimy także jakich książek brakuje.

Współcześnie skanery kodów kreskowych wykorzystywane są w różnych firmach. Na pewno są one bardzo popularne w magazynach, na halach firm produkcyjnych oraz są także podstawowym narzędziem pracy każdego kuriera. Ty także możesz wykorzystać te urządzenia do pracy, tam bardziej, że nie są one drogie.